משחק טריוויה יומית – כוח בנג’י – חידה חידון ומשימה

חנוכה הגיע ואיתו שלל משחקים ופעילויות שהחברה מפעילה, לצד ההפעלה של חידוני הטריוויה והמשחקים רבי המשתתפים שלנו (משחק OrQuiz) ששוחקו על ידי אלפי אנשים ברחבי הארץ. הפקנו ופיתחנו כמה פעילויות נוספות כמו החנוקליק עם רדיו קול חי והמשחק שעליו נספר בפוסט הזה. משחק הטריוויה היומי – כוח בנג’י.

חידה חידון ומשימה – כל יום מחדש

כח בנג’י הוא משחק שהפקנו עבור מתנ”ס בנימין (צוות מדהים במיוחד) שראה בחזונו פעילות שמחברת את כל תושבי המועצה בכל יום מימי החנוכה סביב נושא מסויים.

הדגמה של המשחק כוח בנג’י – משחק טריוויה יומי

לאחר שהראנו לצוות את משחק הטריוויה היומי שלנו שהופק עבור צמאה והמשחק שהופק בחגי תשרי הוחלט ללכת על הפורמט של חידון יומי.

  • חידה – בכל יום מימי התחרות נפתח בדיוק בשעה 16:00 עד לשעה 20:00 המשחק היומי. המשחק נפתח בהסבר אנימטיבי של בנג’י (שהוא הדמות המלווה) על המשחק כולו. ומיד לאחר מכן עולה החידה היומית שהפתרון שלה חושף את הנושא היומי של התחרות.
    בין הנושאים השונים, היה נושא של בישול, ספורט, מוזיקה ועוד.
  • חידון – בכל יום לאחר פתרון החידה השחקנים צריכים לענות על 8-12 שאלות אמריקאיות על הנושא היומי. כל מענה נכון מזכה אותם בנקודות שהם צוברים לתחרות היומית ולתחרות הכללית.
  • משימה – על מנת לגרום למשחק להיות גם משחק שמחבר אנשים ונותן להם אפשרות להיות יצירתיים בכל יום לאחר החידון הם מקבלים משימה יומית שאת התוצאה שלה הם מעלים כתמונה שנשלחת למנהלי התחרות. (המשתתפים העלו תמונות מדהימות) התמונות הינן תמונות של פרגון, תמונות של יצירתיות, ועוד משימות מפתיעות.

תחרות פרסים וזוכים!

לתחרות ישנם זוכים יומיים שאותם רואים המנהלים במערכת הניהול, הזוכים נבחרים (בהתאם לימים השונים) מבין המובילים או מבין כללי המשתתפים, ובכל התחרות יש מובילים שצוברים נקודות והם גם המנצחים הסופיים.

את ההגרלה על הזוכים בתחרות היומית אנחנו מבצעים עם מערכת ההגרלות הפופולרית שלנו שמאפשרת להגריל זוכה אחד מרשימת המובילים או מרשימת המשתתפים.

ההגרלות מתפרסמות על ידי המתנ”ס למשתתפים באתר או בעמוד הפייסבוק של המתנ”ס.

במערכת הניהול של המשחק, יכולים מפעילי המשחק לראות בכל יום את המובילים, את המשתתפים, באיזה משחקים הם שיחקו, בכמה נקודות הם זכו, איזה תשובות הם ענו, ואיזה תמונות ומדיה הם העלו בשלב המשימה (ואז גם לתת ניקוד בהתאם).

בנוסף ישנה גלריה של המשתתפים שבא ניתן לראות את התמונות שפרסמו השחקנים ובמידה והם אישרו את פרסום התמונה ניתן ליצור קולאז’ של תמונות מהמשימה היומית.

תמונות שהעלו הגולשים במשחק הטרוויה היומי במשימה היומית
תמונות שהעלו הגולשים במשחק הטרוויה היומי במשימה היומית

מותג, משחק והנאה

אחד הפרמטרים למשחק מוצלח הוא חזרתיות, אנשים שרוצים וחוזרים בכל יום לשחק ולצבור נקודות. ובמשחק היומי רואים איך אנשים מפנים זמן קבוע בכל יום לשחק במשחק ולהיכנס לרשימה.

המשחק היומי מחזק את המותג המזמין וכמובן את המותג של המשחק עצמו (מתנ”ס בנימין, וכוח בנג’י)

רכיבי המשחק וקרדיטים

המשחק מורכב ומופק על ידי CloseApp החל משלב הרעיון ועד לתפעול המשחק וליווי של הלקוח עד לסיום התחרות. וגם במקרה הזה עם המוצר של הטריוויה היומית סיפקנו מענה מקצה לקצה. וכמו בכל עבודה מוצלחת המשחק הופק עם שותפים רבים שנתנו כל אחד ממיטב כשרונו למשחק ותוצר מדהים.

כתיבת התוכן – מחלקת כתיבת התוכן של החברה גייסה לכתיבת החידות, השאלות והמשימות את אייל ניידורף המוכשר.
את הטקסטים לפרסום ואת התסריטים לאנימציה של בנג’י הפיקה וכתבה מחלקת התוכן שלנו בשיתוף עם ניצי אנגל ממתנס בנימין.

אנימציה – כחברה שמתמחת בשילוב של וידאו ואנימציה גייסנו לפרויקט את גיל גוטגולד שאפיין את הדמות ביחד עם המנהלות ממתנ”ס בנימין ולאחר מכן יצר אותה והנפיש אותה, ולבסוף הצמיד לה את הדיבוב הנהדר.

פיתוח וקוד -כמו רבים מהפרויקטים בחברה את מוצר הטרוויה היומית פיתחנו באמצעות ZIM והמפתחות המוכשרות רחלי גולן (מנהלת מחלקת המשחקים) ומרווה ביאליסטוקי.
ואת צד השרת פיתחו אלעד גנסר (מנהל הפיתוח) ונס בוקובזה. (פותח ב-NODEJS)

ניהול תמיכה וליווי – את הצוות המשקיען של מתנ”ס בנימין ליוו מההתחלה ועד הסוף מנכ”ל החברה עמי חניא, ועובדים נוספים כולל תמיכה יומית למשתתפים באמצעות וואצאפ ובמקרה הצורך גם תמיכה טלפונית.

תודה רבה לצוות מתנ”ס בנימין (איילה, ניצי, צילה ויעל) על ההזדמנות ועל היצירה המופלאה שיצרנו ביחד.

לוגו טריוויה יומית כוח בנג'י
לוגו טריוויה יומית כוח בנג’י
סרטון הפרסומת שהפקנו (תודה ליקיר מדר על העריכה הנהדרת) על המשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן