משחקי ההרפתקאות של חברת CloseApp

מה זה משחק הרפתקאות?

משחק הרפתקאות און ליין של חברת CloseApp הוא משחק מסלול המורכב ממספר תחנות, ושוזר בתוכו סיפור ועלילה אחת שאותה עוברים השחקנים מראשית המשחקים ועד לסיומו.

המשחק מתחילים בסרטון או מצגת שמציגים סיפור עלילתי ומכניסים את השחקנים אל האווירה וה”עולם” שבו המשחק עוסק. השחקנים נשאבים אל הסיפור ומגיעים אל המפה.

כל משחק מורכב ממספר תחנות (בין ארבע לשמונה בדרך כלל) כאשר בכל תחנה השחקנים עוברים חוויה של סרטון, חידה, משחק, האזנה לקטעי שמע והמון למידה חוויתית ומהנה.

הדגמה למשחק ההרפתקאות ארכיון המדינה שהופק על ידי חברת CloseApp

למה משחק הרפתקאות? זה לא חדר בריחה?

לאורך השנים פיתחנו כמה פרויקטים שעוסקים בלמידה ובשילוב של משחקים, וחיפשנו את השם המתאים לסוג המשחק המסוים הזה.

בשונה מחדר בריחה התוכן שלנו הוא לא חידתי או “טריקי” הפתרון הוא לרוב מבוסס ידע או לימוד של תוכן, אם חדר בריחה הוא תשבץ הגיון משחקי ההרפתקאות הם תשחץ אינטראקטיבי.

הפתרון או הידע נמצאים בחומר עצמו, שמועבר בצורה חווייתית תוך כדי שימוש בכל אמצעי המדיה, באמצעות סרטונים וקטעי וידאו, תמונות ואיורים, קטעי שמע ושירים וכמובן באמצעות משחקים ומשחקונים שיוצרים חוויה מדהימה.

אנחנו מפתחים גם חדרי בריחה ללקוחות, ואוהבים חדרי בריחה ובמיוחד לפתח אותם. אבל כשרוצים להעביר חוויה של ידע ולמידה משחק הרפתקאות הוא התשובה.

מי קהל היעד של משחק ההרפתקאות?

למשחק ההרפתקאות יש שני קהלי יעד:

אתם! הקהל שלנו – אבל דיגיטלי

הקהל הראשון והמרכזי הוא כמובן המשפחות בבית או התלמידים שמשחקים, נהנים ולומדים. ובכל משחק שאנחנו מפיקים, אנחנו חושבים במדיוק על הקהל הזה ומה הוא יחווה וירגיש בכל רגע במשחק.

מנהלי למידה ומנהלי תוכן

הקהל השני הוא הקהל שמזמין ומחפש משחק הרפתקאות לארגון, משחק שאותו יוכל הארגון לשלוח ללקוחות שלו, ויאפשר לארגון להעביר את התוכן והידע שאותו הוא רוצה להעביר.

שני הקהלים כמובן משתלבים וכולם יכולים ליהנות מהתוצאה של משחקי ההרפתקאות.

משחק הרפתקאות מרכז מורשת הרמב"ם
צילום ממשחק הרפתקאות למוזיאון

יש קצת דוגמאות למשחקי הרפתקאות?

עד היום הפקנו משחקי הרפתקאות מסוגים שונים ובאופנים שונים.

משחקי הרפתקאות למוזיאונים ומרכזי מבקרים משחק למרכז מורשת הרמב”ם משחקים על הרב נריה והרב גץ ומשחק לעיר התנ”ך בסינמה סיטי בירושלים.

משחקי הרפתקאות בגרסה און ליין ובגרסה להתקנה למרכז גוש קטיף ולחברת החשמל (בשיתוף תעשידע)

וכמובן המשחקים שהפקנו בשנה האחרונה עם שרית ברנס מ-אבני דרך

בקרוב יעלו עוד כמה משחקים שאותם נחשוף ונציג. ובנתיים אפשר לספר המשחק שמופק עם שרית ברנס משחק הרפתקאות לחנוכה – שמונה בעקבות הכד

פרסום המשחק שמונה בעקבות הכד -משחק הרפתקאות לחנוכה

איך מזמינים משחק הרפתקאות?

אם אתם משפחה שמחפשת הפעלה לחג החנוכה, ליום ירושלים, יום העצמאות או כל נושא אחר שהמשחקים שלנו עוסקים בו, עקבו אחרי הפרסום ותוכלו לרכוש משחק ולשחק בחיק המשפחה.

אם אתם רכזים ורכזות בבתי ספר, תיכונים, ישובים, מתנסי”ם או עיריות צרו איתנו קשר ונשמח לתאם לכם משחק הרתפקאות או חידון OrQuiz עם אחד הזכיינים שלנו.

אם אתם רכזי תוכן בארגונים או מנהלי למידה או למידה ארגונית צרו איתנו קשר ונשמח לשוחח, להציג ולהסביר, ולהפיק עבורכם את משחק ההרפתקאות המנצח 🙂

אם אתם מנהלי תוכן או אוצרים של מוזיאונים שרוצים לתת למוזיאון חוויה מיוחדת מרחוק או מקרוב, ולאפשר למבקרים חוויה דיגיטלית ומהנה. משחק ההרפתקאות הוא התשובה ביחד עם מוצרי המוזיאונים הנוספים שלנו.

מהו תהליך הפיתוח של משחק הרפתקאות? בקרוב נפרסם פוסט עם התהליך המלא של פיתוח משחק הרפתקאות ואיך זה עובד. החל משלב הרעיון ועד למוצר הסופי.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן