מערכת משחקים לכיתה עבור זהות – יצירת משחקים קבוצתיים

קצת היסטוריה…

לפני הרבה שנים פיתחנו עבור ארגון זהות מערכת משחקים מיוחדת, המערכת אפשרה למפעילות ולמפעילים של הארגון להעביר משחקים קבוצתיים בכיתה.
באמצעות מערכת ניהול יכלו המרכזים ליצור משחקים עם השאלות שמתאימות לתוכן אותו רצו להעביר, ולהציג ולהפעיל את המשחקים בכיתה.
(צפו בסרטון של המשחקים הישנים בתחתית הפוסט)

רוצים ליצור משחקים? > (נפתח בטאב חדש)”>מחולל משחקים ClapLab >>

המשחקים בגרסה הראשונה פותחו בצורה שיוכלו לעבוד ללא חיבור לאינטרנט, כיוון שבזמנו לא היה אינטרנט זמין בכל מקום, והם הופצו למרכזים השונים על גבי דיסקים.

עם התקדמות הטכנולוגיה והזמינות של הרשת בכל מקום ובכל זמן, ועם אפשרויות טכנולוגיות חדשות ברמה הפיתוחית ורמה האבזורית (מחשב ומקרן היום זמינים בקלות ברוב בתי הספר) הוחלט לפתח מערכת חדשה לגמרי.

מערכת משחקים חדשה ומשודרגת

את הפיתוח של המערכת החדשה ליצירת משחקים ביססנו באופן מוחלט על הרשת, והמרכזים יכולים ליצור בעצמם משחקים על ידי גלישה לאתר מאובטח, באתר לכל מרכז יש כניסה נפרדת משלו, ושם הוא יוצר את המשחקים המתאימים לו.

מנהל המערכת יכול ליצור משתמשים שונים ולאפשר להם גישה למשחקים.
בנוסף יכול מנהל המערכת לבחור משחקים שנוצרו על ידי המרכזים ולהפוך אותם למשחקים ציבוריים ומומלצים לשימוש של שאר המרכזים.

צפו בהדגמה למערכת יצירת המשחקים >>

מנהל מרכז יכול ליצור משחקים לשתף בו את כל המפעילות (בנות השירות) והמפעילים (מדריכים) שיכולים להפעיל את המשחק בכל זמן ובכל מקום בכיתות שבהם מועברות הפעילות של מרכזי זהות.

המשחקים שיכולים ליצור במערכת הם:

  • משחק טריוויה – משחק שבו שתי קבוצות צריכות לענות את התשובה הנכונה. ויכולות להיעזר בגלגלי הצלה, כמו חבר טלפוני, 50/50 ורמזים.
    צפו בהדגמה למשחק הטרוויה במערכת המשחקים >>
  • משחק פיצוחים – משחק בסגנון פיצוחים המיועד לשתי קבוצות המתחרות זו בזו וצריכות לענות על שאלות וליצור רצף לגובה או לאורך הלוח.
    צפו בהדגמה למשחק פיצוחים במערכת המשחקים >>
  • משחק איקס עיגול – משחק שבו הקבוצות צריכות ליצור רצף של איקס או עיגול תוך כדי מענה על שאלות טריוויה.
  • משחק גלגל המזל – משחק שבו צריך למצוא את המילה המסתתרת בסגנון משחק איש תלוי. גם משחק גלגל המזל הוא תחרות בין שתי קבוצות.

כל שאלה בנויה משאלה כתובה, ומתמונה או וידאו לפניה. יוצרי המשחק בוחרים את המדיה שתקדים את המשחק ואז השאלות והתשובות כמובן.

המשחקים כבר רצים ומשוחקים בבתי הספר והמרכזים יצרו בהם עשרות משחקים מדהימים ומלאי תוכן.

המשחקים הישנים שפיתחנו עבור זהות:

דילוג לתוכן