טריוויה, חידון ומשחק יומי לארגון צמאה לנוער

בהמשך למוצרי החברה ולפיתוח מוצרי טריוויה יומי וחידון יומי התבקשנו על ידי ארגון צמאה לפתח משחק טריוויה יומי שישלב משחקים ולימוד יומי.

הכנסו לצפות ולשחק באתגר היומי: האורות של צָמְאָה – אתגר צמאה לנוער תשפ”א >>

משחק טריוויה יומי - צמאה לנוער
צילומי מסך ממשחק טריוויה יומי – צמאה לנוער

הפיתוח של המשחק התבסס על הפיתוח שעשינו במוצר ה- טריוויה יומי וחידון יומי של החברה. המבוסס על מחוללי המשחקים של החברה ומחולל המשחקים לכיתה של חברת CloseApp.

בכל יום מ-ו’ בכסלו ועד יט’ בכסלו (היום של צמאה) נפתח משחק חדש ואתגר חדש.

מבנה המשחק היומי

המשחק בנוי בהתאמה לשיחות האפיון עם הנציגות של צמאה ומאפיינת התוכן והמשחוק ענת שפירא מתורת משחקים. ובעיצוב המדהים של שרית פדידה – מסטודיו מוגז עדין ו-ריקי ברקוביץ מ-Rocket Studio.

המשחק בכל יום בנוי בצורה הבאה

  • בכל יום בשעה 12 בצהרים נפתח המשחק היומי וכוכב חדש “נדלק” במפת הכוכבים. כל כוכב מסמן אתגר יומי. ובכל יום יש את התוכן היומי. (נושא מסויים מספר התניא)
  • השלב הראשון באתגר הוא סרטון וידאו שבו מוסבר הנושא היומי, בין המצולמים בסרטון היומי, שולי רנד, אביתר בנאי, אהרון רזאל, אנדרדוס ועוד.
  • השלב השני הוא שלב הלימוד, ובו הלימוד היומי כתוב בצורה מונגשת לנוער והלומדים מעמיקים עוד קצת בתוכן מספר התניא.
  • השלב השלישי הוא שלב המשחק – בכל יום עולה משחק טריוויה שבודק את הידע שרכשו הלומדים במהלך הסרטון והלימוד. המשחקים בנויים על בסיס תבניות המשחק של חברת CloseApp.
    בחלק מהימים האתגר הוא שליחת תמונה או טקסט בהתאם לתוכן שנלמד.
  • לאחר סיום המשחק השחקנים זוכים בניקוד משתנה לפי התשובות שענו וההצלחה שלהם באתגר.

צוברים כוכבים וזוכים בפרסים

למנהלות מטעם צמאה יש גישה למערכת הניהול של המשחק ושם הם רואים את משתתפי התחרות, את ההישגים שלהם ואת האתגרים היומיים ששלחו השחקנים.

בכל משחק ואתגר השחקנים זוכים בנקודות ויכולים לזכות בפרסים, כאשר החלוקה היא לפרסים יומיים ולפרסים כללים.

באתגרים הכתובים או באתגרים של העלאת התמונות, מנהלי המשחק מטעם צמאה גם בוחרים את הניקוד המתאים בהתאם לתוכן שהעלו השחקנים. וכמה התוכן “נכון” לאתגר שנשלח לשחקנים.

בכל יום השחקנים צוברים ניקוד דרך המשחק היומי, ובנוסף הם יכולים לצבור ניקוד באמצעות שיתוף והזמנת חברים, וכל מי שמצרף חבר שנרשם לתחרות מקבל כוכב בונוס. ככל שמצרפים יותר חברים זוכים ביותר ניקוד.

תצוגת המשחק היומי בשולחן העבודה
תצוגת המשחק היומי בשולחן העבודה

באתגר היומי משתתפים בל יום אלפי בני נוער שבשעה 12 מסתערים על המשחק, צופים, לומדים ועונים על האתגר, וממש כיף לראות ולשמוע את הפידבקים על המשחק, העיצוב המדהים והפיתוח שעובד כמובן גם בשולחן העבודה וגם בטלפונים חכמים.

שימושים נוספים באתגר היומי

כיף לראות שהחברים מצמאה זיהו את הפוטנציאל העצום שיש באתגר יומי, משהו שגורם לשחקנים לחזור ולשחק יום אחרי יום, בפיתוח של צמאה הצלחנו לממש את החזון של מוצרי החברה שיוצרים חזרתיות וגורמים לשחקנים להרבה יותר נאמנות לאתגר וכמובן למותג.

המוצר של טריוויה יומית ושל אתגר יומי מאפשרים ללקוחות שונים לאסוף קהל צעיר או מבוגר סביב נושא מסוים ובאופן מהנה וחיובי. השחקנים רוצים לשחק ולהיות חלק.

בתי ספר ורשתות של בתי ספר מתעניינים במוצר לחופשים וכמובן לימי הסגר והימים שהתלמידים לא נמצאים בבית הספר, כי הוא מהווה דרך נהדרת לשמירה על קשר בצורה חיובית.

מבנה האתגר היומי ומשחק הטרוויה
מבנה האתגר היומי ומשחק הטרוויה

רוצים שנתאים גם לכם משחק טריוויה? מעוניינים במשחק יומי משלכם? צרו אתנו קשר ונשמח לפתח ולהתאים את המוצר גם עבורכם.

מערכת המשחק היומי פותחה בצד הלקוח ב-HTML5 המותאם לכלל המכשירים. ובצד השרת באמצעות NODEJS ובשילוב של טכנולוגיות נוספות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן