וורדפרס  (wordpress)– מה זה?

וורדפרס  (wordpress) היא מערכת ליצירת אתרים ובלוגים, היתרון הגדול של וורדפרס  היא האפשרות לניהול תוכן האתר בקלות ללא צורך בידע בפיתוח.
המערכת יצאה לעולם בשנת 2003 ומאז צוברת פופולריות רבה – יותר מ-25% מהאתרים מבוססי התוכן בעולם בנויים על המערכת.
במקור נכתבה וורדפרס  כמערכת לניהול בלוגים, והוסבה לניהול אתרים ככל שהתפתחה. וורדפרס   היא מערכת קוד פתוח (open source) שפותחה ב-PHP על בסיס מסד נתונים (data base) של mySQL.

וורדפרס מאפשר בניית אתר על בסיס תבניות מוכנות. הרשת מלאה בתבניות מדהימות של אתרי וורדפרס מותאמים למחשב ולמובייל, כמובן שניתן להעלות אתר וורדפרס בעיצוב עצמאי.
כמעט לכל שירות חיצוני שנרצה (וידאו, גלריות תמונות, חנויות וירטואליות ועוד) יש תוספים ווג’טים (widgets) או פלאגינים (plugins) שניתן להתקין ולהשתמש בהם באתר שנבנה. ואם לא ניתן לפתח בעצמנו וויג’ט לוורדפרס או פלאגין לוורדפרס ולהשתמש בו באתרים שאנחנו מפתחים.

כשלקוחות רוצים לפתח אתר, חשוב להבין את הצרכים שלהם ואיזה אתר הם צריכים, וורדפרס יענה לרוב הצרכים של רוב הלקוחות, עם זאת יש לו כמה חסרונות:

1.זמן עליה – בגלל המורכבות של קוד הוורדפרס, והצורה שבה הוא בנוי כפאזל של חלקי קוד שעובדים ביחד, האתר עולה באופן יחסי לאט לעומת אתר יחודי שהיה נבנה בקוד ללא וורדפרס.

2.כשמדובר במערכות מורכבות שמנהלות הרבה משתמשים, או כשנדרש אתר שמבצע פעולות שאינן נעשות באתרים ביום יום, הפיתוח בוורדפרס לא תמיד יגיע לביצועים טובים לעומת קוד עצמי.

כמסקנה ניתן לבנות כמעט כל אתר בוורדפרס. עם זאת,  כדאי לבחון כל מקרה לגופו ולהחליט באופן מקצועי על הפלטפורמה הנכונה. נשמח לעזור ולייעץ.

אפשר לקרוא על וורדפרס בויקפדיה או לבקר ב-wordpress.org ולקבל הרחבה על וורדפרס.

אנחנו מתמחים בבניה ועיצוב של אתרי וורדפרס, לדוגמה האתר של הפקות r.i.l ימי גיבוש, פעילויות ואירועים שהעלנו לאחרונה, אתר מרהיב שעוצב ע”י תקווה דגן.  האתר בנוי עם מערכת וורדפרס שמאפשרת למנהל האתר להוסיף ולשנות תכנים (טקסט, תמונות, וידאו) באתר בקלות במערכת הניהול, להוסיף עמודים ולערוך אותם ככל שרק ירצה.

כמו כן האתר בנוי וכתוב בצורה שתעזור לו מאוד בקידום בגוגל ולפי כללי SEO שלמדנו וישמנו באתר.

מוזמנים להכנס לאתר ולקבל חוויה אמיתית גם מהאתר וגם מהחברים של הפקות r.i.l ימי גיבוש, פעילויות ואירועים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן