אפליקציה ללימוד, חוויה ומשחק שנתי – נער החידות מידידים

ארגון ידידים הוא ארגון ארצי המלווה ילדים, בני נוער וצעירים בהדרכות, פעילויות ולימוד בנקודות ברחבי הארץ, בארגון פעילים אלפי מדריכות ומדריכים. והם מלווים אלפי חניכים בפעילויות.

הפעילויות של ידידים מקנות ערכים, הדרכה לחיים ועוד מגוון גדול של פרוייקטים. מומלץ להכנס לאתר של ידידים ולראות את הפעילות הענפה.

אפליקציה מלווה לאורך כל השנה!

בסרטון המצורף תוכלו לצפות באפליקציה שפיתחנו עבור ידידים.

אפליקציית נער החידות מידידים אפליקציה שנתית ללימוד ושיתוף פעולה בין מדריכים לחניכים בארגון ידידים

האפליקציה מאפשר לחניכים והמדריכים להירשם באמצעות מייל או טלפון, ולאחר מכן לקבל בכל שבוע פעילות שונה בנושא החודשי. לאחר לימוד הנושא, צפייה בסרטון ומשחק במשחק המסכם המשתמשים מקבלים ניקוד. ומתחרים בניהם כיחידים וכקבוצות בהישגים במשחק.

נרשמים, לומדים ומשחקים – לאורך כל השנה

התהליך שעוברים המשתמשים באפליקציה פשוט וקל. ואלו הנקודות העיקריות של המשחק.

  • האפליקציה פעילה במשך כל תקופת הפעילות (כשנה)
  • נכנסים לדפדפן ולכתובת הפעילות.
  • נרשמים באמצעות GMAIL או עם מספר טלפון ושם (הרשמה קלה לילדים)
  • לכל חודש יש נושא מיוחד, ובכל חודש יש 4 פעילויות בחלוקה לפי שבועות.
  • כל פעילות שבועית היא יחידת תוכן בפני עצמה שעוסקת בנושא החודשי.
  • בפעילות השבועית יש דף לימוד לנושא. סרטון על הנושא, ומשחק מסכם על הנושא השבועי.
  • משחק בזמן עליית המשחק מקנה לשחקנים 10 נקודות.
  • אם שיחקו לאחר הזמן מקבלים 6 נקודות.
  • אפשר לחזור אחורה ולשחק גם בפעילויות שעברו. לא ניתן לקפוץ קדימה.
  • השחקנים מתחרים בתחרות פרטית וקבוצתית.
עמוד הפעילות הראשי של אפליקציית ידידים משחק שבועי
עמוד הפעילות הראשי של אפליקציית ידידים משחק שבועי

מערכת ניהול תוכן לניהול הזמנים והפעילות

למערכת פיתחנו מערכת ניהול שמאפשרת למנהלי הפעילות להעלות תכנים, ולחלק אותם לפי חודשים, ושבועות ולבחור את תאריכי השחרור של כל אחת מהפעילויות.

כמו שכתבנו מערכת הניהול מאפשרת לשלוט בתכנים שעולים לפעילות, כך שהמנהלים יכולים להעלות את דפי הלימוד (לשים קישור להורדה שלהם ולהצגה באתר), להדביק קישורים לסרטונים מיוטוב ולהכניס את התוכן של המשחקים. כמו כן ניתן ליצור משחקים ממחולל המשחקים שלנו ולהפעיל אותם בתוך המערכת.

בנוסף יכולים המנהלים לראות ניקוד השחקנים, בחלוקה לפי קבוצות ולפי שחקנים בודדים. ולעקוב אחרי התקדמות השחקנים במשחקים השונים.

שילוב של תוכן, משחק ולימוד

את התכנים לפעילות כתבו כותבי התוכן של ידידים, והם חילקו את הפעילויות והתכנים לפי שיקול דעתם, אנחנו כחברה המפתחת שילבנו את התכנים עם מערכת הניהול באפליקציה, וכך התוכן והערכים שכתבו ידידים השתלבו בצורה נפלאה עם חוויה משחקית וחוויה לימודית.

המערכת משלבת אלמנטים חשובים בתחום המשחק, את אלמנט החזרתיות, בכל שבוע ובכל תקופת זמן, השחקנים צריכים לחזור למשחק ולשחק שוב. מצד שני המנגנון של המשחק קל ופשוט והם מרגישים בבית וחווים הצלחה בכל אחד משלבי המשחק.

אלמנט נוסף הוא התחרות שמאפשרת למנהלי הפעילות ליצור תחרויות על בסיס שבועי, חודשי, ושנתי, וכל זה בחלוקה בין יחידים וקבוצות.

המערכת מבוססת על משחק אתגר ה-70 שפיתחנו בעבר ועל פעילויות שונות המשלבות בין תאריך, לימוד ומשחק שהפעלנו במקומות שונים. ומתחבר למוצרים שלנו של פעילות ומשחק יומי, המאפשרים חזרתיות ויוצרים יותר נאמנות של המשתתפים:

וכמעט שכחנו את איתי הרמן

על מנת לחבר את החניכות והחניכים עוד יותר לפעילות, נבחר מנטור מלווה לפעילות שהוא איתי הרמן, איתי משלב בין ידע אין סופי לבין הנגשה שלו ולימוד בכיף. והוא מלווה את המשתתפים באפליקציה לאורך השנה בסרטונים שנפתחים לפי תזמונים מדוייקים.

הסרטונים של איתי מלאים בחן ומוסיפים לחוויה המשחקית את המנטור שדוחף את המשתתפים קדימה.

עמוד שאלה במשחק הידע הלימוד והחוויה של ידידים
עמוד שאלה במשחק הידע הלימוד והחוויה של ידידים

האפליקציה והמשחקים נבנו בצורה מותאמת למחשבים נייחים (תצוגת Desktop) ולטלפונים חכמים. השחקנים והשחקניות יכולים לשחק בדפדפן בכל פלטפורמה שהם רוצים, בתצוגה מותאמת ויפה.

דילוג לתוכן