אפליקציה לכו לחמו בלחמי – לוח לימוד תורה יומי

אחד הדברים שאנחנו אוהבים לעשות הוא לקחת דברים מהעולם הפיזי ולהפוך אותם למשהו בעולם הוירטואלי. להפוך ספר לוירטואלי זו משימה קשה שאפילו כיום עדין לא הצליחה בצורה מושלמת. עדין נוח וכיף יותר לקרוא ספרים מלאים ושלמים בספר עם דפים מאשר במכשיר אלקטרוני.
אבל כשמדובר בספר שמיועד ללימוד יומי, לא ארוך וממוקד הסיפור שונה…

אייקון האפליקציה לכו לחמו בלחמי בימיו כל הימים

אייקון האפליקציה לכו לחמו בלחמי בימיו כל הימים המציג את הספרים המקוריים

האפליקציה “לכו לחמו בלחמי” ו- “בדרכיו כל הימים”

כשפנו אלינו מ-“מעמק חברון” – מכון מחקר תורני. הוצאת ספרים שע”י ישיבת שבי חברון להפוך את הספר שלנו “לכו לחמו בלחמי” לאפליקציה לקחנו את האתגר.
הספר “לכו לחמו בלחמי” מחולק לחיילים למעלה מ-15 שנה. ומאפשר להם לעקוב אחר מעגל השנה, ולהתמיד בלימוד יומי נגיש וקל.
הלימוד כולל הלכה אקטואלית לאותו התאריך או לתקופת השנה. ותזכורת לפעולות ולמצוות הקשורות לאותו היום (ספירת העומר, מקרה מגילה וכו’).
וכמובן התייחסות הלכתית למצבים שונים שבהם נדרשים חיילים לשמור ולקיים את המצוות.

המשימה שלנו הייתה להפוך את הספר הנהדר הזה שמשמע כלוח לימוד יומי לאפליקציה דיגיטלית קלה וזמינה. הרי היום הרוב המוחלט של החיילים נמצאים עם טלפונים חכמים, ואפשר להנגיש להם את הלימוד היומי בלחיצת כפתור.
למשימה זו הוספנו ספר נוסף “בדרכיו כל הימים” שיוצא לאור ע”י “מעמק חברון” ומדרשת שירת חברון, הספר מיועד לבנות שירות לאומי ומאפשר להן ללמוד לימוד יומי אקטואלי ורלוונטי אליהן לפי מעגל השנה. ממש כפי שיש התאמה לחיילים כך נוצרה גרסה מותאמת לבנות השירות הלאומי.

מכאן התחילה משימת האפיון של האפליקציה שבה עברנו על התהליך והבנו שאנחנו רוצים שמשתמשי האפליקציה יגיעו למסך הלימוד בכמה לחיצות ובלי הרבה מסכים וסרבול. יצרנו מסך ראשי שבו בוחרים את סוג הספר שרוצים ללמוד בהתאמה לפי המגדר (אל דאגה תמיד אפשר לשנות בהגדרות). ולאחר שבחרנו את הספר “לכו לחמו” או “בדרכיו כל הימים” אנחנו עוברים לתצוגה מותאמת לפי הספר שנבחר.

מאחורי הקלעים פיתחנו מערכת שמאפשרת למנהלי האפליקציה ליצור לכל יום לימוד יומי משל עצמו והוספת הערה על הלכה מעשית שיש לזכור או לבצע באותו היום. מערכת הניהול היא המקום שאליו מזינים מנהלי האפליקציה את הנתונים והחיילים ובנות השירות בשטח רואים את הנתונים באפליקציות.

כיוון שכבר עשינו מעבר למערכת אוטומטית ודיגיטלית הכנסו כמה פיצ’רים שיעזרו למשתמשים ביום יום. הפיצ’ר העיקרי הוא זמני היום שניתן לנו באדיבות חברת TWB המפתחת בין היתר גם מוצרים בתחום ההלכתי. זמני היום מאפשר לדעת את זמני השקיעה, זריחה וכו’ ולהתאים את סדר היום בהתאם. והפיצ’ר השני הוא שאל את הרב שמאפשר לשאול שאלה ולקבל תשובה עליה און ליין.

ב”ה בשנה החדשה השקנו את האפליקציה בגרסאות אנדרואיד ו-IOS (גרסת אייפון) וניתן להוריד ולהתקין מהחנויות השונות.

להתקנת האפליקציה לכו לחמו בלחמי מחנות האנדרואיד (GooglePlay) לחצו כאן 

להתקנת האפליקציה לכו לחמו בלחמי מחנות הAppStore (אייפונים) לחצו כאן 

תודה רבה למשה אברהם על העבודה המסורה והסבלנות עד להגעה למוצר השלם ולכל צוות מעמק חברון על עבודה מקצועית ומצויינת.

וכמובן לצוות המפתחים שלנו שעבד ועמל על מנת להוציא עוד אפליקציה מוצלחת

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן